top of page

Wspinanie w Arco

Zaktualizowano: 28 lis 2023


Dolina Sarca, Trentino, Włochy. Fot. Bart Bazior
Dolina Sarca, Trentino, Włochy. Fot. Bart Bazior

Sektor wspinaczkowy nad Jeziorem Toblino.
Sektor wspinaczkowy nad Jeziorem Toblino.

Czy kiedykolwiek myślałeś o wspinaniu w Dolinie Sarca we Włoszech? Czy wiesz, że Arco i jego okolice są od wielu lat europejską mekką wspinaczkową? W Arco odbywają się coroczne zawody wspinaczkowe o puchar świata we wspinaczce sportowej Rock Master World Cup. To miejsce żyje wspinaniem, co nie trudno zauważyć - gdziekolwiek nie spojrzysz, tam rozciągają się nieskończone połacie wapiennych skał i alpejskich rozmiarów ścian. Tu możesz znaleźć ogromną ilość zarówno skał z jednowyciągowymi drogami sportowymi, poprzez przepiękne, obite drogi wielowyciągowe (do 400m), aż po długie drogi tradowe o charakterze wielkościanowym (do 1000m). Tu znajdziesz wszystko, o czym tylko zamarzysz! Wspinanie w Dolinie Sarca to nie tylko Arco i jego najbliższa okolica. W promieniu 15-45 minut drogi samochodem znajduje się multum spotów wspinaczkowych o bardzo urozmaiconym charakterze i rzeźbie skalnej: od technicznych, tarciowych płyt, poprzez pionowe, dobrze urzeźbione ściany, aż po groty i przewieszone, atletyczne drogi. Znajdziesz tu również dwa rejony, w których można się wspinać po...tufach!!! Tak, choć to nie Kalymnos, tufy tutaj są! Jest tu wspinanie w niemal każdym stopniu trudności, także każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli nie, to my znajdziemy dla niego to, czego chce :) Jesteśmy lokalnymi wspinaczami mieszkającymi w Dolinie Sarca, możemy więc zaoferować Wam wiele ciekawych rejonów wspinaczkowych i dróg, również tych, których nie znajdziecie w żadnym przewodniku.

Kiedy się wspinać?

Wspinanie w Arco.
Fot. Bart Bazior

Dolina rzeki Sarca zawdzięcza swój specyficzny mikroklimat bliskości ogromnego, polodowcowego jeziora Garda. To właśnie dzięki niemu można się tu wspinać praktycznie przez cały rok. Słoneczne sektory są świetne na zimę, gdy termometr wskazuje 10 stopni Celsjusza. W słońcu temperatura jest zdecydowanie wyższa, a skała jest przyjemnie ciepła. Latem jest tu bardzo ciepło, więc albo wspinamy się rano i popołudniu, uwzględniając włoską siestę w najgorętszych godzinach, albo jedziemy w zacienione rejony położone nieco wyżej nad poziomem morza. Wiosną i jesienią, w zależności od nasłonecznienia, można wybierać między słonecznymi i zacienionymi sektorami, oraz tymi położonymi bliżej jeziora, bądź tymi wyżej.


Co oferujemy?


Wspinanie w Arco.
Fot. Bart Bazior

Oferujemy Wam tygodniowy pobyt wspinaczkowy w Dolinie Sarca. W cenę wliczony jest transport z/na lotnisko w Bergamo we Włoszech. Zakwaterowanie w 2-4 osobowych domkach z kuchnią i łazienką i wi-fi. Do Waszej dyspozycji jest również basen. Zapewniamy Wam sprzęt wspinaczkowy (lina, komplet ekspresów, HMS i przyrząd do asekuracji). Dobieramy Wam rejony wspinaczkowe zgodnie z Waszymi oczekiwaniami co do trudności i charakteru dróg. Codziennie zabieramy Was w inny rejon wspinaczkowy (chyba, że któryś sektor szczególnie przypadnie Wam do gustu i będziecie chcieli spędzić w nim więcej czasu). Zakładając, że w ciągu tygodniowego pobytu będziecie chcieli spędzić na wspinaniu średnio 5 dni (do uzgodnienia), w dzień restowy oferujemy Wam półtoragodzinne zajęcia jogi oraz zwiedzanie miasteczka Arco. Zatem wszystko, poza biletami lotniczymi i posiłkami, jest wliczone w cenę. Posiłki możecie przygotowywać sobie we własnym zakresie, korzystając z w pełni wyposażonej kuchni. Jeśli tylko będziecie chcieli, zaprowadzimy Was do najlepszej pizzerii w dolinie oraz na kultowe, włoskie lody.
Jakie loty z Polski? Na wszystkie zaproponowane przez nas terminy możecie przylecieć z kilku polskich miast tanimi liniami lotniczymi WizzAir i Ryanair . Gdańska (WizzAir i Ryanair), Warszawa Chopin (WizzAir), Katowice (WizzAir), Kraków (Ryanair), Poznań (Ryanair), Warszawa Modlin (Ryanair). Podane terminy, zakładające przylot i powrót sobota-sobota, są zsynchronizowane z lotami z wymienionych polskich miast do Bergamo. Sprzęt wspinaczkowy (poza butami, uprzężą i ew.kaskiem) dostajecie na miejscu, zatem możecie lecieć jedynie z bagażem podręcznym.

Czy są dostępne inne terminy? Jeśli chcielibyście przylecieć w innym terminie, niż zaproponowane przez nas, bądź w grupie większej niż 4 osoby, napiszcie do nas. Najbliższy termin: (sobota-sobota) 15-22.05.2021

Ilość miejsc: 2-4 Cena: 2270 zł/osoba (przy minimum dwóch osobach)


Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem lub masz jakiekolwiek pytania, wypełnij formularz dostępny pod poniższym linkiem a skontaktuje się z Tobą:


2096 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page