O Mnie

Nazywam się Marta Sokołowska.

Uwielbiam miejsca otoczone górami, przestrzenią, przyrodą i tam też czuję się najlepiej. Od kilku lat mieszkam w najpiękniejszym dla mnie miejscu na Ziemi, w pobliżu włoskich Dolomitów, w których spędziłam ostatnią dekadę wspinając się każdego lata. 
W 2007 roku, tuż po ukończeniu studiów na wydziale historii filozofii Uniwersytetu Łódzkiego, rozpoczęłam praktykę jogi, która do dziś towarzyszy mi wszędzie, gdziekolwiek jestem.

Wspinać zaczęłam się dwa lata później. Radość i zaciekawienie wspinaniem spowodowały, że pierwsze lata były wręcz obsesyjnym czasem wspinaczkowym, w którym każdy weekend spędzałam w Tatrach, każdy sezon w Dolomitach i innych górach Europy, każdą wolną chwilę w skałach. Do dziś góry i wspinanie są bardzo ważną częścią mojego życia, stałym jego elementem, jak spanie i jedzenie śniadania rano. Początkowo szaleńcza pasja górska przekształciła się z czasem w spokojną radość i wdzięczność za każdą chwilę, którą mogę spędzić w górach - czy to wspinając się, czy wędrując.

Zaczęłam uczyć jogi w 2012 roku czerpiąc radość z tego, że mogę dzielić z ludźmi wszystko, co dotąd odkryłam w jodze dla siebie. I sama wciąż się uczyć.
W 2013 roku rozpoczęła się moja kolejna wielka przygoda - zakochałam się w powietrzu i wolności, jaką daje latanie. Pozostając wierną dwóm wcześniejszym pasjom i podążając za trzecią odkryłam, że wszystkie one mają wspólny mianownik - ten sam stan umysłu. Bez względu na to, czy jesteś w powietrzu, czy próbujesz przejść trudne miejsce wspinając się w skale, czy też trwasz w asanie na swojej macie - jesteś całkowicie pochłonięty teraźniejszością, jesteś dokładnie w tym momencie, który się wydarza teraz, po prostu JESTEŚ.


 

Marta Sokołowska