top of page

Wspinaczkowa Majówka z Jogą na Sycylii

Zaktualizowano: 30 sty


Na przełomie kwietnia i maja 2024 zapraszamy Was na tygodniowy wyjazd do San Vito Lo Capo w północno-zachodniej części Sycylii, z codziennym wspinaniem w skałach i praktyką jogi dla chętnych. Wiosna to idealna pora pod względem pogody i wciąż przyjemnych temperatur, które pozwalają na wspinanie w ciepłej, nadmorskiej skale oraz praktykę jogi w plenerze. Woda w morzu jest już ciepła, słońca nie brakuje, natomiast turystów w większych ilościach wciąż brak. Wczesnowiosenna, sycylijska aura sprzyja doenergetyzowaniu ciała po długiej zimie poprzez ruch i długie godziny spędzane w wyjątkowo urodziwym plenerze. Zatem jeśli masz ochotę na codzienne wspinanie na szorstkich, nadmorskich klifach, praktykę regenerującej jogi w śródziemnomorskiej scenerii, odpoczynek i fajne towarzystwo ludzi, którzy tak jak Ty lubią podróże i outdoor oraz praktykują jogę - ten wyjazd jest dla Ciebie!


Jak to wygląda?

Spotykamy się na lotnisku w Trapani na Sycylii w piątek, skąd wszyscy razem jedziemy do ośrodka, w którym będziemy mieszkać przez najbliższy tydzień (45 minut jazdy samochodem z lotniska). Po przyjeździe meldujemy się w naszych 4-osobowych domkach, oddalonych o 20 metrów od plaży. Mamy czas, aby poznać się wzajemnie, spędzić razem wieczór przy ugotowanej wspólnie kolacji i omówić wszystkie sprawy organizacyjne. Przez kolejne dni będziemy się codziennie wspinać w skałach i co drugi dzień praktykować jogę na plaży. Rozkład zajęć jest przewidziany w taki sposób, by pozwolił na korzystanie ze wszystkich możliwych aktywności, które oferuje wyspa: wspinaczki skalnej w nieograniczonej ilości, kąpieli morskich, wycieczek pieszych i czego tylko dusza zapragnie. Jedno popołudnie przeznaczymy na pewno na wizytę w pewnym średniowiecznym miasteczku, położonym dumnie na szczycie góry.


Co jeszcze? Osoby, które będą chciały podczas wyjazdu przejść kurs wspinaczki skalnej po drogach ubezpieczonych, będą miały taką możliwość. Dodatkowo, dla wspinających się uczestników udostępnione będą wszystkie informacje o drogach wspinaczkowych w okolicy, jak również pomoc w wyborze najlepszych dróg. Ponadto, uczestnicy będą mieć nieograniczony dostęp do prywatnej plaży, basenu i kortu tenisowego na terenie ośrodka.

joga i wspinanie na Sycylii

Jak wygląda sprawa posiłków? Każdy domek posiada w pełni wyposażoną kuchnię. Posiłki można przygotowywać indywidualnie, bądź gotować wspólnie ze współlokatorami. Na terenie ośrodka znajduje się mały sklep, restauracja serwująca lokalne dania (czynna codziennie) oraz pizzeria (czynna raz w tygodniu). W centrum San Vito Lo Capo, oddalonego o 10 minut jazdy samochodem, jest wiele restauracji i knajpek, a także kilka marketów spożywczych, w których można zakupić lokalne produkty do przygotowania posiłków.


Co jest zawarte w cenie?

  • 3 x 1-godzinne sesje jogi

  • zakwaterowanie w 4-osobowych domkach w nadmorskim ośrodku, prywatna plaża, basen kort tenisowy i wi-fi

  • atrakcje turystyczne: zwiedzanie - Erice, rezerwat Reserva Naturale della Zingaro, wycieczka piesza na Monte Cofano

  • opieka instruktora wspinaczki podczas wyjść na wspinanie w skałach

  • pomoc w sprawach organizacyjnych typu zakup biletów lotniczych oraz wynajem auta

Czego cena nie zawiera?

  • kosztów biletów lotniczych (loty z lotniska w Katowicach do Trapani w podanym terminie realizuje linia Ryanair)

  • kosztów wynajmu auta (jeden samochód na 4-osoby)

  • wyżywienia

  • dodatkowych aktywności (nieuwzględnionych w programie)


Termin: 25.04-2.05.2024 Ilość miejsc:12 Cena: 660 euro/osoba (przy rezerwacji miejsca do 30.12.2023), 750 euro (przy rezerwacji po 30.12.2023)

Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem lub masz jakiekolwiek pytania, wypełnij formularz dostępny pod poniższym linkiem, a skontaktuje się z Tobą:1263 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page