top of page

Joga w górach

Zaktualizowano: 24 maj 2022

Aktywny tydzień we Włoszech z wycieczkami w górskie okolice polodowcowego jeziora Garda oraz z jogą w przecudnych zakątkach gór. Z zapierającymi dech w piersiach widokami na Dolinę rzeki Sarca oraz Prealpy Nadgardeńskie, wyrastające z dna doliny na ponad dwa tysiące metrów i rozciągające się po horyzont. Włoski region Trento znany jest z pięknej, słonecznej pogody, łagodnego klimatu, pysznej, lokalnej oliwy z oliwek, wybornego regionalnego wina i ogromnej różnorodności lokalnych serów produkowanych z krowiego, koziego i owczego mleka zwierząt żyjących spokojnie w górskich terenach i pasących się wolno naturalnym dla nich pożywieniem - trawa i górskimi ziołami. Dlaczego o tym wspominam? Zwierzęta żyjące szczęśliwie w naturalnym dla nich środowisku, spokojnie przeżuwające trawę na górskich łąkach, dają zdrowe, odżywcze mleko. Dzięki wieloletniej tradycji lokalni farmerzy produkują z niego przepyszne, zdrowe sery. Region ten jest również europejską mekką wspinaczkową i idealnym wręcz miejscem do uprawiania wszelkich aktywności outdoor'owych. Jeśli lubisz góry i wędrówki górskie (opcjonalnie) - ten wyjazd jest dla Ciebie!


Jak to wygląda?

Spotykamy się na lotnisku w Bergamo (Mediolan-Bergamo) we Włoszech w sobotę (albo na terenie ośrodka, w którym będziemy zakwaterowani - z osobami przyjeżdżającymi własnym samochodem). Z lotniska jedziemy do Arco, na miejsce zakwaterowania (dwie godziny jazdy samochodem z lotniska). Zakwaterowanie w 4-osobowych domkach usytuowanych u podnóża gór, w Dolinie rzeki Sarca, nieopodal Arco. Mamy czas na poznanie się wzajemnie, spędzenie razem wieczoru i omówienie spraw organizacyjnych na kolejne dni.

Następnego dnia rano jedziemy w wyższe partie gór w miejsce, w którym będziemy praktykować jogę i medytację (wyruszamy w góry o godzinie 8:30 w niedzielę, poniedziałek i wtorek). W pozostałe dni (środa, czwartek, piątek) praktyka jogi odbywa się po południu, w godzinach 17:00-19:30 nad jeziorem Garda, Jeziorem Molveno i Jeziorem Cavedine. Taki rozkład zajęć pozwala na skorzystanie z różnych dodatkowych atrakcji, które oferuje lokalizacja: spacerów, wspinaczki skalnej, kąpieli w jeziorze, kite-surfingu, raftingu i wycieczek rowerowych.Co jeszcze?


Poza codziennym odwiedzaniem nowych miejsc i praktyką Hatha i Vinyasa jogi, odwiedzimy słynne z corocznych międzynarodowych zawodów wspinaczkowych Rockmaster Festival miasteczko Arco, wraz z ruinami średniowiecznego zamku górującego nad nim na skalnym klifie; pojedziemy nad trzy różne polodowcowe jeziora usytuowane pośród gór i odwiedzimy trzy urokliwe, położone w górach miejsca, gdzie będziemy ćwiczyć jogę.

Na terenie ośrodka znajduje się basen, z którego uczestnicy mogą korzystać. Dodatkowo, każdy z uczestników otrzyma zdjęcia z naszej wspólnej praktyki jogi, zrobione przez profesjonalnego fotografa.Jak wygląda kwestia posiłków?


Uczestnicy mają zapewnioną jedeną wegetariańsko-wegańską obiado-kolację dziennie. Pozostałe posiłki uczestnicy organizują we własnym zakresie. Każdy domek posiada w pełni wyposażoną kuchnię. W promieniu 3km od ośrodka znajduje się bardzo dobrze zaopatrzony supermarket, w którym można zakupić wszystkie potrzebne produkty oraz lokalne specjały. Na terenie ośrodka znajduje się kawiarnia, natomiast pizzeria serwująca pyszną, włoską pizzę oddalona jest o 5 minut drogi spacerem. W odległości do 3km znajdziemy wiele lokalnych restauracji, w których można spróbować typowo włoskich i lokalnych dań.Co zawiera cena?


  • 6 x 2,5-godzinnych sesji jogi i medytacji

  • trzy wycieczki w góry i nad trzy różne górskie jeziora

  • zakwaterowanie w 4-osobowych domkach w ośrodku, który dysponuje własnym basenem i wi-fi

  • 6 wegetariańsko-wegańskich posiłków (obiado-kolacje)

  • ubezpieczenie

  • pomoc w sprawach organizacyjnych typu zakup biletów lotniczych i wypożyczenie auta (dla osób korzystających z tego rodzaju transportu)


Czego nie zawiera cena?


  • kosztów biletów lotniczych

  • kosztów wynajmu auta

  • dodatkowych posiłków

  • dodatkowych aktywności (nie uwzględnionych w programie)Terminy: 6-13.06.2020

Ilość miejsc: 12

Cena: 699 euroJeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem lub masz jakiekolwiek pytania, wypełnij formularz dostępny pod poniższym linkiem a skontaktuje się z Tobą:


400 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page