Joga na Sycylii

Aktualizacja: 4 lis 2019Tygodniowy wyjazd do San Vito Lo Capo w północno-zachodniej części Sycylii, z codzienną praktyką jogi. Jesień jest idealna pod względem pogody i przyjemnych temperatur, które pozwalają na praktykę jogi w plenerze, a także na uprawianie innych outdoor'owych aktywności. Woda w morzu jest wciąż ciepła po gorącym, sycylijskim lecie. Jeśli chciałbyś codziennie ćwiczyć jogę w przeuroczej śródziemnomorskiej scenerii ( Hatha Yoga oraz Vinyasa Yoga - obie zarówno dla osób początkujących, jak i praktykujących jogę od dłuższego czasu), poznać ludzi, którzy lubią i praktykują jogę, a także z chęcią spędzają czas na uprawianiu innych aktywności outdoor'owych, które oferuje ta słoneczna wyspa, jesteś zainteresowany nauczeniem się i stosowaniem technik relaksacyjnych w miejscu, w którym czas płynie wolniej - ten wyjazd jest dla Ciebie!


Jak to wygląda?

Spotykamy się na lotnisku w Trapani bądź w Palermo na Sycylii w sobotę, skąd wszyscy razem jedziemy do ośrodka, w którym będziemy mieszkać przez najbliższy tydzień (45 minut jazdy samochodem z lotniska). Po przyjeździe meldujemy się w naszych 4-osobowych domkach oddalonych o 20 metrów od plaży. Mamy czas, aby poznać się wzajemnie, spędzić razem wieczór na wybrzeżu i omówić wszystkie sprawy organizacyjne. Następny dzień rozpoczynamy poranną sesją jogi na plaży i medytacji (w niedziele, poniedziałek i wtorek o godzinie 8:00-10:30). W pozostałe dni (środa, czwartek, piątek) ćwiczymy jogę po południu, tuż przed zachodem słońca, o godzinie 17:00-19:30. Taki rozkład zajęć pozwoli nam na korzystanie ze wszystkich możliwych aktywności, które oferuje wyspa: wspinaczki skałkowej na nadmorskich klifach, pływania w morzu, żeglowania, wycieczek rowerowych.


Co jeszcze? Poza wspólną praktyką jogi wybierzemy się do historycznego miasteczka Erice usytuowanego na szczycie wzgórza wyrastającego wprost z morza; wybierzemy się na pieszą wycieczkę na szczyt Monte Cofano - pięknej góry o kształcie piramidy, otoczonej wodami Morza Śródziemnego z trzech stron; odwiedzimy rezerwat przyrody Reserva Naturale della Zingaro. Ponadto, mamy nieograniczony dostęp do prywatnej plaży, basenu i kortu tenisowego na terenie ośrodka. Wszyscy uczestnicy otrzymają zdjęcia - zrobione przez profesjonalnego fotografa - podczas naszej praktyki jogi.


Jak wygląda sprawa posiłków? Każdy domek posiada w pełni wyposażoną kuchnię. Posiłki można sobie przygotowywać indywidualnie, bądź gotować wspólnie z pozostałymi mieszkańcami domku. Na terenie ośrodka znajduje się mały sklep, restauracja serwująca lokalne, sycylijskie dania (czynna codziennie) oraz pizzeria (czynna raz w tygodniu). W centrum San Vito jest wiele różnych restauracji i lokalnych knajpek, a także kilka marketów, w których można zakupić lokalne produkty.


Co jest zawarte w cenie?

  • 6 x 2,5-godzinne sesje jogi i medytacji

  • zakwaterowanie w 4-osobowych domkach w nadmorskim ośrodku, prywatna plaża, basen kort tenisowy i wi-fi

  • atrakcje turystyczne: zwiedzanie - Erice, rezerwat Reserva Naturale della Zingaro, wycieczka piesza na Monte Cofano

  • ubezpieczenie

  • pomoc w sprawach organizacyjnych typu zakup biletów lotniczych oraz wynajem auta

Czego cena nie zawiera?

  • kosztów biletów lotniczych

  • kosztów wynajmu auta

  • wyżywienia

  • dodatkowych aktywności (nie uwzględnionych w programie)


Termin: wrzesień 2020 Ilość miejsc:12 Cena: 499 euro


Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem lub masz jakiekolwiek pytania, wypełnij formularz dostępny pod poniższym linkiem a skontaktuje się z Tobą:


FORMULARZ KONTAKTOWY


409 wyświetlenia
O Mnie

Nazywam się Marta Sokołowska i kocham miejsca otoczone górami, przestrzenią i naturą. Tam czuję się najlepiej. Od przeszło trzech lat mieszkam w najpiękniejszym dla mnie miejscu na świecie, niedaleko Arco we Włoszech, w pobliżu Dolomitów, w których od dekady wspinam się każdego lata. Tutaj mogę skakać z klifów, latać w wingsuicie, wspinać się i praktykować jogę.
 

 

 

 

Jeżeli jesteś zainteresowany wspinaniem, wyjazdami z jogą, masz jakieś pytanie bądź po prostu chcesz spotkać się na kawę - nie wahaj się wysłać mi maila.

                             💜
                       
kontakt